Nieuws 21/01/2018 - 18:30 Freddy Loix benoemd tot ereburger Riemst Freddy Loix embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 door Ron Cornelissen En we eindigen ons nieuws in Riemst waar Freddy Loix tot ereburger van de gemeente gelauwerd. Loix is pas de zesde ereburger van de gemeente Riemst.
Nieuws Wegen en Verkeer organiseert wedstrijd om naam te vinden voor fietsbrug aan PXL 31/03/2025 - 18:30 31/03/2025 - 18:30 Het Agentschap Wegen en Verkeer is op zoek naar een naam voor de nieuwe fiets- en voetgangersbrug aan hogeschool PXL in Hasselt. Daarvoor organiseren ze een wedstrijd. De fiets- en voetgangersbrug, aan het kruispunt van de Grote Ring met de Elfde-Liniestraat, is volop in opbouw. Tegen de winter van 2025 zouden de werken klaar moeten zijn. Het Agentschap Wegen en Verkeer gaat in de tussentijd op zoek naar een naam voor de nieuwe brug en schrijft daarvoor een wedstrijd uit. Vanaf vandaag tot en met 25 mei kan elke Limburger één of meerdere naamvoorstellen indienen. Een vakjury selecteert vervolgens een top 3. In de tweede ronde mag het publiek dan stemmen op de top 3. De naam met de meeste stemmen zal onthuld worden bij de inhuldiging.
Nieuws Nationale staking: 4 op 10 Limburgse KMO's ondervindt hinder door staking 31/03/2025 - 12:30 31/03/2025 - 12:30 Vier op tien Limburgse KMO's ondervindt hinder door de staking. Dat blijkt uit een rondvraag bij 400 bedrijven door werkgeversorganisatie Unizo. Hoewel de werkgevers melden dat er in hun bedrijf weinig of niet gestaakt wordt, zijn toch veel werknemers afwezig als gevolg van de staking bij het openbaar vervoer, de scholen en de kinderopvang. De pensioenhervorming van de regering De Wever heeft een gevoelige snaar geraakt. Op bedrijventerreinen in heel Limburg staan stakerspiketten. Wij volgden vanochtend een piket aan industrieterrein Ravenshout in Tessenderlo-Ham.
Nieuws Nationale staking: filterblokkade aan Nolimpark in Pelt 31/03/2025 - 12:30 31/03/2025 - 12:30 En ook aan het Nolimpark in Pelt leggen vandaag mensen het werk neer. Met een filterblokkade laten ze het verkeer met mondjesmaat door.
Nieuws Bart Lodewyckx (Unizo Limburg): "Stakingsbereidheid is laag binnen meeste bedrijven" 31/03/2025 - 12:30 31/03/2025 - 12:30 Werkgeversorganisaties VKW, UNIZO en VOKA Limburg hebben deze ochtend een ronde langs de stakingspiketten gedaan. "Wat ons opvalt is dat er in de meeste bedrijven goed gewerkt wordt. Er is daar met andere woorden weinig stakingsbereidheid", aldus Bart Lodewyckx van UNIZO Limburg. "We hebben daarnaast vanmorgen ook een bevraging gedaan. En daaruit blijkt wel dat 41 procent van onze Limburgse KMO's toch last ondervindt van deze staking, bijvoorbeeld door gebrekkige logistiek of door mensen die niet naar het werk kunnen komen omdat de kinderen niet op school worden opgevangen."
Nieuws Nationale stakingsdag: hier kan je hinder ondervinden in Limburg 31/03/2025 - 09:13 31/03/2025 - 09:13 Vakbonden ACV en ABVV protesteren vandaag met een algemene 24 uurstaking tegen de plannen van de regering-De Wever rond werk en pensioenen. Hierdoor kan u op verschillende plaatsen in Limburg hinder ondervinden. Op de snelwegen is het maandagochtend rustiger dan normaal. Dat meldt het Vlaams Verkeerscentrum. Er staat opvallend minder file op de Vlaamse snelwegen. Bij het verkeerscentrum vermoeden ze dat veel mensen er vandaag voor hebben gekozen om thuis te blijven en aan telewerk te doen. Treinverkeer Door de staking rijden er vandaag aanzienlijk minder treinen. De spoorwegmaatschappijen hebben wel een alternatieve dienstregeling uitgewerkt. Reizigers wordt aangeraden om de online reisplanner te raadplegen. NMBS heeft aangekondigd dat slechts de helft van de IC-treinen tussen de grote steden vandaag zal rijden. Bij de lokale L-treinen en voorstedelijke S-treinen is dat een op drie. Ook rijden er weinig p-treinen op de piekmomenten. Volgens NMBS geraak je vanuit Limburg met de trein wel op je bestemming. Busvervoer Bij de Lijn is de stakingsbereidheid groot in Limburg. Slechts 40 procent van de bussen rijdt uit. Zowel op de streeklijnen als op het stadsvervoer is er hinder. Reizigers raadplegen ook hier best de routeplanner of app van De Lijn. Bedrijven Ook bij heel wat Limburgse bedrijven is de stakingsbereidheid groot. De ingangen van enkele bedrijventerreinen, waaronder Ravenshout in Tessenderlo, worden geblokkeerd met stakingspiketten. Ook heel wat arbeiders hebben het werk neergelegd. Later volgt meer in het TVL Nieuws.