Nieuws 30/12/2018 - 18:30 Vrouw dakloos na woningbrand in Genk Appartementsgebouw Brand Dakloos Genk Muggenberg Onbewoonbaar embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 door Tine Oyen In een appartement op de Muggenberg in Genk heeft een elektrisch verwarmingstoestel vanmorgen vuur gevat. De hulpdiensten kwamen ter plaatse en evacueerden het appartementsgebouw. De woning is onbewoonbaar en niemand raakte gewond.
Nieuws Landcommanderij Alden Biesen bekroond met groene Michelinster 24/04/2025 - 15:44 24/04/2025 - 15:44 De commanderij heeft een ster ontvangen in de groene toeristisch-culturele Michelin Reisgids. De Michelin Green Guide is de tegenhanger van de bekende culinaire gids. Net zoals bij restaurants kwamen de inspecteurs onaangekondigd op bezoek Ze beoordeelden niet alleen de activiteiten en evenementen maar ook de historische en culturele waarde. Sterren worden toegekend op basis van negen kwaliteitscriteria en worden goedgekeurd door internationale redacteurs en auteurs. “Deze erkenning onderstreept de uitzonderlijke waarde van Alden Biesen als Limburgse topbestemming voor bezoekers uit binnen- en buitenland," zegt directeur Patrick Cornelissen. "De ster is een bevestiging van de toewijding en passie waarmee het team van Alden Biesen werkt om elke bezoeker een onvergetelijke ervaring te bieden. Dit smaakt naar meer". Bovendien wordt dit najaar de Waterburcht geopend voor het grote publiek wat nog een extra trekpleister vormt voor Alden Biesen.
Nieuws Jan Peumans en Tom Vandeput lijnrecht tegenover elkaar over Luikse luchthaven 24/04/2025 - 12:30 24/04/2025 - 12:30 Een rel na de uitspraak van gedeputeerde Tom Vandeput op TV Limburg. Jan Peumans pikt het niet dat Vandeput zich in het programma over de logistieke uitbouw van Limburg uitsprak voor de luchthaven van Bierset in Luik. Riemst en gemeenten in Zuid-Limburg verzetten zich al jaren tegen het verder uitrollen van de cargo-activiteiten op Bierset. De zware vrachttoestellen verstoren de nachtrust van de bevolking. Peumans wou de zaak aankaarten op de provincieraad gisterenavond. Maar hij werd wandelen gestuurd. "Het is het Waals gewest, dat over de vergunningen beslist", aldus gedeputeerde Vandeput, die achter zijn uitlatingen op TV Limburg blijft staan.
Nieuws 19 spoorlopers in Limburg vorig jaar 24/04/2025 - 12:30 24/04/2025 - 12:30 Vorig jaar ontving Infrabel 19 meldingen van spoorlopers in Limburg. Op vier jaar tijd is het spoorlopen wel gedaald, maar de ambitie is om ooit dat cijfer op 0 te krijgen. Daarom bezoekt spoorwegbeheerder Infrabel scholen om jongeren te sensibiliseren over de gevaren. Eén van die scholen is Kindsheid Jesu in Hasselt waar het treinstation van Kiewit vlakbij de school gevestigd is.
Nieuws Synthetisch drugslab ontmanteld in Bree 24/04/2025 - 10:17 24/04/2025 - 10:17 Speurders van de Federale gerechtelijke politie vielen op 22 april binnen in een groot afgelegen pand in Bree. Het ging over een gecoördineerde actie waarbij de drugsonderzoekers werden bijgestaan door de gespecialiseerde eenheden van de federale politie en de lokale politie Carma. Behalve het actieve labo trof men ook grote hoeveelheden synthetisch en gevaarlijk afval. Drie verdachten werden gearresteerd, twee Nederlanders van 41 en 27 jaar oud en een 61-jarige Belg. Ze zijn voorgeleid bij de onderzoeksrechter en werden inmiddels aangehouden. "De ontdekking van dit labo bevestigt de eerdere berichtgeving dat onze provincie een hotspot is en blijft voor drugsproductie", vertelt Anna Degraen van het parket van Limburg. "Behalve de gevaren voor de bevolking en het milieu, zorgen deze sites vanwege hun omvang ook voor enorme logistieke uitdagingen bij politie en justitie, wat de maatschappelijke kost nog groter maakt." Het parket vraagt aan iedereen om alert te zijn en melding te doen bij verdachte activiteiten.
Nieuws TVL Nieuws, 24 april 2025 23/04/2025 - 18:31 23/04/2025 - 18:31 - De Hasseltse Lena Cantella trotseert urenlang de hitte om als één van de eersten in het Vaticaan een laatste groet te brengen aan Paus Franciscus.- In de Sint-Quitinuskathedraal in Hasselt tekenen geloven het rouwregister voor de paus.- Nergens anders in Vlaanderen wordt de gevaarlijke drug ketamine zo veel gebruikt als in Limburg. Dat blijkt uit een studie van het afvalwater.- Het assisenproces over de ontvoering van een 13-jarige jongen uit Genk is dan toch doorgegaan. Opvallend is dat de beschuldigden zwijgen als vermoord over de opdrachtgever voor de kidnapping.- En in Hasselt vond voor het eerst een voetbaltornooi plaats tussen verschillende Limburgse voorzieningen voor jongeren met een beperking.
Nieuws Ongewoon overlijden bij brand in Diepenbeek 23/04/2025 - 18:30 23/04/2025 - 18:30 Bij een kleine woningbrand in de Kukkelbosstraat in Diepenbeek is de 76-jarige bewoner om het leven gekomen. Het draaiboek voor ongewoon overlijden is opgestart door het parket van Limburg.